NAPIŠTE ŘEDITELI

JAKÝ BYL ROK 2022 PRO FRANŠÍZOVÝ KONCEPT NEXT REALITY?

Jak se vám dařil růst v počtu nových franšízantů? 

V minulém roce jsme se domluvili se 13 novými partnery, pro srovnání - v roce 2021 to bylo 11 partnerů. V kontextu událostí minulého roku je to dle mého velmi dobrý výsledek a jednoznačné potvrzení faktu, že máme zájemcům o licenci NEXT PARTNER co nabídnout.

I loňský rok byl poznamenán pandemií Covidu-19, dále pak ekonomickými vlivy a válkou na Ukrajině. Jak se dařilo franšízantům tuto situaci zvládat?

Bylo a je to složité období pro nás všechny, nejenom v realitách. Vzhledem k ekonomickým vlivům, které zásadně promlouvají do realitního trhu a válce na Ukrajině se nám otočil realitní trh o 360 stupňů. Poptávka a reálné prodeje nemovitostí se snížily na hodnoty před covidem, prodlužuje se nám doba prodeje a tím se zvyšuje nabídka nemovitostí v portfoliu realitních kanceláří, NEXT REALITY nevyjímaje. Naopak extrémně stoupla poptávka po nájemním bydlení.

Nicméně přes toto všechno jsme situaci zvládli a zvládáme dobře, děláme všichni maximum. Naší nespornou výhodou je oproti konkurenci vlastní call centrum, které z jednoho místa odbaví stovky telefonátů a vyplněných formulářů z realitních serverů, takže data pro ověření aktuální poptávky a hodnocení trendů máme dostatek a doslova na „pár kliků“.

Dále pravidelně 1x měsíčně vysíláme webinář do celé firmy, kde hodnotíme, jak si stojí poptávka a jaké pozorujeme změny v chování klientů, rozebíráme konkrétní obchodní případy a to vše za účasti nejlepších makléřů za uplynulý měsíc a nás, za vedení. Dle zpětné vazby od partnerů kvitují i to, že předáváme do franšíz obchodní příležitosti v podobě tzv. „leadů“, kterých jsou řádově stovky měsíčně. Další stovky leadů jsme získali ze spolupráce s Partners finanční skupinou. Chtěl bych využít i této situace a veřejně poděkovat kolegům na centrále, kteří dnes a denně poskytují skvělý servis a služby našim partnerům a makléřům po celé České republice.

Jak se podle Vás v současné době na realitním trhu podniká? Sledujeme pokles cen nemovitostí, ekonomické vlivy a nekončící válku na Ukrajině.

Takové, jaké si to uděláš, takové to máš. Možná to je trochu ostré tvrzení, ale strašně pravdivé a za jakékoli situace. Každé období, každý trh, nabízí příležitosti. Ceny nemovitostí nám nyní klesají o 20 – 30 % oproti cenám zkraje roku 2022. Oproti tomu máme o 50 % větší nabídku nemovitostí a vytvářejí se tak zajímavé příležitosti pro nákup nemovitostí. A tak i přes aktuální úrokové sazby kolem 6 % p.a. (ročně) koupí jednoznačně vydělám. Za 3 roky budou úrokové sazby rozhodně pod 5 % (spíše nižší) a hodnota nemovitosti opět poroste. Takový bude trend a nic ho nezastaví, nemovitostí je stále velký nedostatek a ekonomika se probudí, tak jako vždy, je cyklická.

Jaké jsou plány ohledně dalšího rozvoje?

I v letošním roce plánujeme růst co do počtu nových partnerů, ovšem budeme přeci jenom střízlivější, než v roce loňském. Získali jsme za poměrně krátkou dobu (3 roky) velké množství partnerů a i díky NEXT AKADEMII uděláme všechno proto, aby všichni ti byli úspěšní, rychle se zorientovali v oblasti kde podnikají, poskytovali skvělou realitní službu a vytvářeli zajímavé příležitosti pro nové kolegy do svých týmů. 

 

Na otázky odpovídal Petr Zelenka, ředitel partnerské sítě NEXT REALITY

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT