NAPIŠTE ŘEDITELI

13,5 % 

To je meziroční růst obratu v NEXT REALITY

V měnící se době je to skvělý výsledek. Velké dík patří všem našim makléřům, franšízantům a podpoře z centrály.Hlavně oceňuji, že si všichni reálně uvědomujeme, jaká je situace a hledáme možnosti, jak se přizpůsobit a využít ji.

To vše navzdory situaci na hypotečním trhu, kdy od července se úvěry prakticky zastavily a zprávám z médií, ve kterých to vypadá na apokalypsu. Lehce lze podlehnout skepsi a nechat se tím pohltit. My už jsme se ale naučili, jak tomu čelit. Nejlepší jsou reálné informace, konkrétní a aktuální data, která ukazují realitní byznys v jiném světle, než se můžeme dočíst v novinách.

Našim lidem sdílíme informace, osobní zkušenosti makléřů z konkrétních obchodních případů, diskutujeme a hledáme řešení. Jeden příklad za všechny - kdo třeba přesně ví, jak se vyvíjí poptávka po prodejích a nájmech? Napříč trhem slyšíme, že dříve bylo deset klientů na nákup a dnes je maximálně jeden. My to víme přesně, a to díky měření dat z call centra. Jakýkoliv kontakt je zaznamenán a podroben vyhodnocení.

A v kontextu zkušeností, které jsme za těch dvacet let nasbírali, to pak nevypadá tak tragicky. Vidíme, že se na trhu otvírají nové formy byznysu. Tři z pěti nejlepších makléřů například potvrdili, že v poslední době provedli výměnu nemovitostí. Klient, který pochopí, že nastavit optimální cenu nyní, je mnohem výhodnější, než zkoušet prodat za nejvíc (což právě nyní vůbec nefunguje). A v rámci hypoték - po šoku, který přišel v červenci se pomalu začíná blýskat na lepší časy. Tam, kde finanční poradce klientovi vysvětlí, že hypotéka za 6 % při nižší ceně nemovitosti o 20 % a podstatně širším výběru oproti minulému roku, je nákup zajímavější, než při hypotéce za 3%. Pro někoho, kdo chce zainvestovat a těžit z nájmu, tak opět vzhledem k cenám bytů a růstu výnosu z nájemného až o 40 %, je to nyní nejlepší doba za poslední roky. Jen se to klientům musí vysvětlit a já jsem upřímně velmi rád, že děláme s těmi nejlepšími z realit a financí, kteří to umí.

Byznys jede dál a realitní zprostředkování opět potvrzuje, že je velmi perspektivní v jakékoliv době.

Robert Hanzl, generální ředitel NEXT REALITY

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT