NAPIŠTE ŘEDITELI

Výroční vyhlášení cen NEXT 2020

 

Místem konání tradiční akce vyhlášení cen NEXT za rok 2020 byly příjemné moderní prostory nové centrály společnosti NEXT REALITY na Olbrachtově 5 v Praze 4. Účast všech makléřů nebyla možná, dostavili se více méně pouze ocenění jednotlivci. Tradiční vřelý stisk ruky s generálním ředitelem Robertem Hanzlem se omezil na bezpečnější „fist bump“. Na náladě zúčastněných to ale nebylo ani v nejmenším znát. Akce probíhala v pozitivní atmosféře, a to díky skvělému programu, nadšeným lidem, vynikajícímu cateringu, ale především díky všeobecné radosti z veleúspěšného roku.

A jak potvrdili mnozí řečníci, bylo velice příjemné znovu vidět tolik důvěrně známých tváří, bez roušek a respirátorů. Akce byla důležitá i z toho důvodu, že ji lze brát jako předzvěst světlejších zítřků. Že se místo neosobních online hovorů a konferencí brzy zase budeme pravidelně stýkat „face to face“, se svými kolegy, kolegy z jiných poboček, a hlavně s klienty.

Realitní trh zažívá nejlepší dobu

Úvodní slovo si vzal na starost sám generální ředitel. Robert Hanzl toho měl na srdci hodně – byl to v mnoha ohledech výjimečný rok. Bylo připomenuto, že když pandemie koronaviru vtrhla do České republiky, trh zachvátila panika. „Bylo důležité, že jsme to nezabalili. Že jsme v březnu a dubnu nadále obchodovali, i když byznys spadl na 30 % oproti standardu,“ vzpomínal generální ředitel. „Co se stalo potom: prázdniny, kdy se standardně jezdí na dovolenou, vůbec nebyly. Lidé museli být zavření doma, uvědomili si nutnost mít prostor. Fenoménem léta byly chaty a rodinné domky. Léto nám dohnalo výpadek z toho minulého jara a v srpnu a září začal byznys gradovat.

Realitnímu byznysu začalo zlaté období. Lidé dostali strach, že přijdou o peníze a nemovitost se jevila být skvělou investicí. „Nacházíme se v nejlepší době v realitách.“ oznámil Robert Hanzl, který své tvrzení podložil významnými čísly: návštěvnost jednotlivých zakázek na realitních serverech vzrostla 10x a nemovitosti se prodávají o 50 % dráže než před pouhými třemi lety.

Z úst generálního ředitele zazněla poděkování nejen makléřům, ale také telefonistkám na centrálách, které musely v minulém roce zvládnout násobně více hovorů za den.

Poděkování partnerům

Robert Hanzl také vytyčil plány pro budoucnost: společnost NEXT REALITY zaměří pozornost na developerské projekty, bude sledovat aktuální trendy, kdy je tím nejvýraznějším postupný přesun trhu s nemovitostmi do online prostředí. Zároveň se budou otevírat nové pobočky a budou se více rozvíjet spolupráce s partnery. To se týká projektu Chytře bydlím družstevní financování, nebo výborně fungující spolupráce s Partners Financial Services, a.s.

Tyto subjekty, tedy Chytře bydlím a Partners, zároveň patřily mezi sponzory akce výročního vyhlášení cen NEXT 2020. Spolu s nimi se na organizaci události podílely Českomoravský realitní fond, a.s., Moravské naftové doly a.s., Seznam.cz a Idnes.cz. Jim všem patří velké díky!

Šest členů Diamond clubu

A nyní už k samotným oceněním. Byla jim věnována celá druhá část večera, klubová ocenění ale přišla na řadu ještě před přestávkou. Bylo jich požehnaně.

Makléři byli podle výkonu tradičně rozděleni do několika kategorií: 17 mužů a žen bylo zařazeno do Silver clubu, 6 rozšířilo řady Gold clubu, 3 se dostali do Diamond clubu a rekordních 6 jmen dostalo platinový lesk. Robert Hanzl připomněl, že v minulém roce se do Platinum clubu dostali pouze 2 makléři: i to vypovídá o trendu navyšování obratů.

Nejvyšší ocenění v klubových oceněních dostali Marcela Šedivá z Mladé Boleslavi, Honza Kubeš z Jindřichova Hradce, Vláďa Kopta z Prahy 2, Petr Čížek z Kladna, Blanka Štalzerová z Úval a Zdenda Mrňák z Pardubic. Těchto 6 makléřů se mělo na pomyslném jevišti objevit ještě několikrát.

Soutěže Partners a MND

V rámci jarní soutěže pro Nexťáky se vyhodnocovalo, kdo předal nejvíce leadů do Partners. Proto se po bok Roberta Hanzla postavil Petr Zelenka, garant spolupráce se společností Partners. Ocenění převzali Veronika Chládková z Šumperka a David Holiš z Karviné. Absolutní vítězka Vlaďka Svobodová z Vyškova bohužel nebyla přítomna.

Honza Brejl, obchodní ředitel Partners, pomohl Robertu Hanzlovi předat ceny pro pobočky s nejvíce přijatými realitními leady. Pro dárkové taštičky si přišel znovu Zdenda Mrňák z Pardubic, Petr Svoboda z Vyškova a Martin Lípa z pobočky Creatiway, která vyhrála s velkým přehledem. Ten se vzápětí na pódiu objevil znovu, aby převzal další cenu za největší obrat na obchodním případu.

Další související kategorií byla nejvyšší vygenerovaná provize za rok 2020. Týkalo se to opět podobných jmen jako u výše uvedených soutěží. 3. místo obsadila Verča Chládková, 2. místo Martin Lípa a ke svému překvapení si prvenství vybojovala Marcela Šedivá z Mladé Boleslavi.

Kvůli Covidu výsledky soutěže MND ohlásil obchodní ředitel Moravských naftových dolů Miroslav Balák pouze prostřednictvím videozdravice. Šlo o nejvíce doporučujících osob pro přepis energií. V kategorii poboček se v TOP 3 umístil Jindřichův Hradec, Kladno a vítězná Dobříš. Co se týče jednotlivých makléřů, pan Balák vyzdvihl nejvíce výkony Ivety Masné, Lenky Lešetické a konečně Libora Vogela. Ředitel dobříšské pobočky získal první místo.

Soutěže ČMRF a Chytře bydlím

Prezident ČMRF a zakladatel NEXT REALITY, takže velice vážený host Roman Vlasák přišel předat ceny soutěže ČMRF. Za nejlepší obchod roku 2020 byl vyznamenán Vláďa Kopta z Prahy, který se podepsal pod prodej bytu na Chelčického. Nejvíce obchodů uzavřel Rony Majer z Karlových Varů. Speciální uznání pak dostal Martin Vlasák za obětavou práci v Brandýse nad Labem, kde pomohl s prodejem 47 bytových jednotek. Roman Vlasák připomněl, že se to Martinovi nepočítalo do dalších soutěží NEXT REALITY, ale tato práce si rozhodně zasloužila ocenění. Martin si odnesl plaketku a později se mohl ještě radovat z letenky na Srí Lanku. Zájezd do exotických krajin je tradiční cenou pro ty nejlepší makléře NEXT REALITY a Martin mezi vyznamenanými nechybí.

Ceny za nejvíce tipů na klienty v rámci projektu Chytře bydlím byly uděleny dvě. Za nejvíce uzavřených obchodů a za největší objem obchodních případů byli odměněni Honza Kubeš a Tomáš Grec z Prahy 5.

Roman Vlasák se k mikrofonu vrátil, aby předal cenu za nejvyšší počet uzavřených rezervací. Zde o vítězi nemohlo být sporu. Hodinky, šampaňské a další krásné ceny převzala Marcela Šedivá. Poté přišla řeč na nováčky roku. Petr Čížek z Kladna je sice v realitním byznysu už zavedená veličina, zkušenosti ale sbíral u konkurenční společnosti a u NEXT REALITY je teprve krátce. Nejlepším nováčkem je právě on.

Makléři roku

Konečně se dostalo na kategorii makléřů roku. V elitní desítce se objevili makléři z 9 různých poboček. Mirka Bauerová z Českých Budějovic na 10. místě měla právě týden před narozením syna Jeremiáška, takže si ocenění převzala až dodatečně. Ostatní přítomni byli. Znovu se na pódiu objevil Martin Vlasák, Petr Mrňák z Hradce Králové, Martin Veverka z Vyškova a Honza Kubeš.

TOP 5 obsadili obvyklí podezřelí. Marcela Šedivá dostala ne šedivou, ale krásně růžovofialovou kytičku. Čtvrtý Vláďa Kopta rozšířil sbírku dobrých lahvinek. Třetí místo dostala, jak podotkl ředitel Hanzl, „historicky nejvíc nejúspěšnější makléřkaBlanka Štalzerová. Ta se postarala o milý moment, když tlumočila pozdravy od kolegy Bédi Petržilky z Hodonína, který se nemohl dostavit. Druhý Petr Čížek, zároveň nejlepší nováček, musel čelit otázce, jak se mu vlastně v NEXTu líbí. „Je to super, jsou tady skvělí lidi. Je pro mě obrovský úspěch, když vidím ta čísla a když vidím, jak pracujete a jak jste zapálení. Lidi, kteří chtějí, se zde mohou posunout o obrovský kus dál,“ odpověděl Petr.

Nejlepším makléřem roku je Zdenda Mrňák. „Máme spoustu investičních příležitostí u nás na východu a budeme vykupovat a moji makléři budou obchodovat,“ nastínil Zdeněk budoucí výzvy pardubické pobočky. Pardubický patriot Robert Hanzl poté nevynechal příležitost pozvat makléře roku na hokej. Není divu: vždyť Dynamo na svých dresech nese logo NEXT REALITY.

Pobočky roku

Na hokej přišla znovu v řeč při vyhlašování poboček měsíce. Vtipný moment přineslo předávání ceny za čtvrté místo Petru Mrňákovi. Rodákovi z Hradce Králové předal Robert Hanzl kromě jiných cen také dres pardubického Dynama. Mezi oběma těmito městy přitom panuje letitá rivalita. „My jsme si pro jistotu přes NEXT obsadili obě dvě města, takže mě toto neurazí,“ kontroval s úsměvem Petr Mrňák.

Ještě předtím ale došlo k ocenění 5. místa, které převzala Blanka Štalzerová z Úval.

Bronzovou příčku obsadila nová pobočka ve Vyškově. Přítomen byl její ředitel Petr Svoboda. 2. místo obdrželo Kladno, za nějž si cenu vyzvedl ředitel Vláďa Trejbal.

Na prvním místě se ale nekonalo žádné překvapení. Zlatý hattrick zkompletovaly Pardubice. Zdeněk Mrňák tedy posbíral tento večer vše, co se dalo.

Všem oceněným srdečně blahopřejeme a doufáme, že si vyhlašování a následný program užili.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT