NAPIŠTE ŘEDITELI

V březnu to bude rok, co se Dušan Měchura stal jedním z franšízantů sítě NEXT REALITY. Jak se mu daří a co vnímá jako hlavní výhody franšízingu?

V realitním oboru se Dušan pohybuje sedm let. Než se z něj však stal realiťák, vlastnil a řídil logistickou firmu. Po 20 letech se ale rozhodl pro změnu a začal budovat kariéru v realitách. „Začátek v realitách byl pro mě velmi náročný. Nejprve jsem přes 2 roky pracoval pro místní realitku v Benešově, kde jsem udělal prvních pár obchodů a získal počáteční potřebné zkušenosti. Poté jsem se přesunul do větší a známější realitní kanceláře v Praze, kde jsem se strávil necelé 3 roky,“ vzpomíná Dušan Měchura na své začátky s tím, že právě na posledně jmenovaném působišti se jeho podnikání v realitách konečně začalo rozjíždět.

V té stejné době ale také cítil, že je čas se posunout dál a jít si více a více po vlastní cestě. Dílem náhody se tak spojil se známým a úspěšným makléřem z Říčan, zašel s ním na oběd a udělali společný brand. „Po celou tuto dobu už jsem měl vedle sebe mou pravou ruku a parťáka Petra Koukala, který mi pomáhá se zakázkami. Měli jsme stejnou vizi v podnikání a shodné názory, a tak jsme se rozhodli pro další krok. A po dlouhých zvažování všech možností jsme se nakonec rozhodli podepsat franšízovou smlouvu s NEXT REALITY. A jsme za toto rozhodnutí rádi,“ doplňuje majitel pobočky NEXT REALITY Exclusive v Praze 4.

Před samotným rozhodnutím se ke značce NEXT REALITY připojit se s již zmíněným kolegou Petrem Koukalem rozmýšlel, jakým směrem se v podnikání vydat. Možností bylo hned několik. Jednou z nich bylo založení vlastní značky a její následné budování, což v realitním byznysu znamená zejména mít kvalitní a ověření software, propracovaný systém školení a mnoho dalšího. „Jelikož NEXT REALITY jsem sledoval už nějakou dobu, líbilo se mi, že jsou silnou a hodnotnou českou značkou.  Vaše jméno, renomé, to je Vaše značka. Vlastní franšíza je logickým vyústěním mé cesty, potažmo naší společné cesty s kolegou Petrem. Vnímáme to jako pokračování našeho podnikání i jako začátek něčeho velkého a dlouhodobého,“ vysvětluje Dušan Měchura.

Vstup do jakéhokoli nového byznysu, a to i toho franšízového, znamená pro drtivou většinu podnikatelů změnu, která je však přirozenou součástí tohoto procesu. S tou se setkal i Dušan Měchura a, jak sám říká, trochu trvalo, než si společně s kolegou zvykli na nový systém, na větší papírování, na nové tabulky. Nic z toho však nebylo takové, aby svého rozhodnutí stát se franšízantem litoval. Vše se dalo jednoduše zvládnout.

Vše totiž vyvažuje podpora, kterou jako součást franšízové sítě získal. „S novým partnerem přišlo velmi silné zázemí, nikoliv pouze v moderních prostorách a kanceláří, popřípadě zasedacích místností ale také třeba v systémech a v možnosti nabídky služeb pro naše klienty. Mám na mysli například Družstevní financování nebo možnosti realizaci výkupů přes Českomoravský realitní fond,“ prozrazuje Dušan Měchura, který velmi oceňuje také fakt, že i když podniká pod hlavičkou franšízového systému, stále má možnost pokračovat ve své kreativní cestě, což mu pomáhá zejména v oblasti marketingu.

Z podpory, kterou dostává od franšízora by pak vyzdvihl zejména ověřený a zavedený systém včetně zaškolování od zakladatele Realitního vzdělávacího institutu, což je nezbytné pro budoucí růst týmu. „Služby pro naše klienty pak zůstávají stejně exkluzivní, a dokonce můžeme dnes s NEXT REALITY nabídnout ještě víc,“ uzavírá Dušan Měchura, který by každému potenciálnímu zájemci o franšízu doporučil absolvovat schůzku s vedením sítě, protože jen tak může získat informace, díky nimž bude moci správně rozhodnout o své budoucnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT