NAPIŠTE ŘEDITELI

ROSTOUCÍ CENY A SNIŽUJÍCÍ SE ÚROKOVÉ SAZBY SIGNALIZUJÍ IDEÁLNÍ ČAS PRO INVESTICE!

Již od září minulého roku sledujeme zásadní oživení trhu. Tento trend potvrzují i první měsíce roku letošního, které jsou z pohledu zájmu o nemovitosti za dlouhou dobu nadprůměrné. I ukazatele našich rezervovaných a realizovaných případů vzrostly meziročně o desítky procent. Investoři a obecně kupující cítí příležitost, která se, díky poklesu cen v průběhu roku 2022 a 2023, naskytla.


Zároveň s příznivými cenami je ještě stále i solidní nabídka nemovitostí na trhu. Tradičně velmi poptávané druhy nemovitostí se opět pomalu stávají nedostupnými. Jedná se zejména o menší tzv. secondhandové byty o dispozici 2+kk či 2+1, u kterých už zcela prokazatelně ceny opětovně nezanedbatelně rostou. Následovat budou byty větší a byty v nových projektech. Na tuto chvíli čeká většina developerů, kteří se rozhodli na situaci, která tu doteď byla, nereagovat snížením cen, ale vyčkáváním.

Snižující se úrokové sazby, byť zatím nijak zásadně, jen podpoří poptávku a následně růst cen. Nejlepší doba pro nákup nemovitosti bezpochyby je nyní, ceny dolů již nepůjdou. V příštích letech očekáváme meziroční nárůst cen bytů o 5-10 %.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT