NAPIŠTE ŘEDITELI

Rok 2021 ve znamení růstu a rekordů

Obrovský zájem o nemovitosti, příznivé podmínky pro jejich nákup a obava před devalvací finančních prostředků, to je výčet hlavních důvodů, proč byly služby realitních makléřů velmi poptávané. Jak se to projevilo do čísel holdingu NEXT REALITY shrnul generální ředitel Robert Hanzl.

Jaký hodnotíte rok 2021?

První měsíce roku navázaly na trend z podzimu roku předešlého. Velký zájem o nákupy nemovitostí a analýzy o tom, jak se díky zvyšujícím se cenám nemovitostí trh přibrzdí. Já sám jsem odhadoval růst cen na úrovni jednotek procent. Ani jedno z toho se nepotvrdilo. Trh neochladl, což dokazuje i rekordní rok v objemu poskytnutých hypoték (450 miliard Kč)  a zvýšení cen dobře prodávaných nemovitostí v průměru o 15 až 20%.

Jak se dařilo NEXT REALITY?

Je logické, že velký zájem o naše služby vedl ke zvýšení objemu obchodů. Ale nejen to, velmi intenzivně jsme pracovali na akvizici nových franšízových partnerů a vylepšení, která vedou k vyšší efektivitě a ziskovosti. Spustili jsme nové webové stránky, informační systém, otevřeli nejmodernější centrálu realitní sítě v ČR na adrese Olbrachtova 5. Zároveň jsme spustili nové projekty jako CHYTŘE BYDLÍM družstevní bydlení a portál NEXT AUKCE.

Jaká vykázal holding čísla v minulém roce?

Nad všechna očekávání. V rámci realitní sítě NEXT PARTNER jsme zdvojnásobili obrat. Velmi silná je tradičně pozice v Praze, ale jsem velmi rád, že se daří regionálním kancelářím, které se pohybují s obraty nad 10 mil. Kč ročně. Jasně se ukazuje, že podnikání v realitách je perspektivní v celé ČR. Ve zprostředkování se dařilo se i dalším divizím - družstevní bydlení, finanční služby a zejména ČMRF. Celkový roční obrat byl 320 mil. Kč.

ČMRF kapitálově posílila a těží z aktuálně velmi silného know how. Jen na jednotlivých zakázkách jsme zde prolomili obrat 500 mil. Kč

Rok 2021 tedy hodnotíme jako úspěšný. Budeme se snažit na něj navázat i letos a pokračovat

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT