NAPIŠTE ŘEDITELI

NEXT REALITY pomáhá jižní Moravě

Otázka bydlení je ústřední téma společnosti NEXT REALITY. Coby přední česká realitní kancelář sdílíme každý měsíc radost se stovkami klientů, jimž se podařilo najít nové bydlení. A stejně tak máme pochopení pro lidi, které krutá rána osudu o jejich domov připravila.

24. června 2021 se Břeclavskem a Hodonínskem přehnala extrémní bouře, místy přecházející v krupobití až tornádo. Během několika minut se obyvatelům obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice a dalších změnil život. Právě těmito obcemi prošlo tornádo dosahující síly až F4, tedy druhé nejsilnější možné. Větru o rychlosti až 400 kilometrů za hodinu nemohly vzdorovat ani zcela nové domy, ani budovy, které zde stály stovky let.

Poškozeno bylo 1600 domů, nejméně 200 je jich určeno k demolici. Ušetřen nezůstal kostel v Hruškách, který přišel o svoji majestátní věž, domov pro seniory v Hodoníně, agrodružstvo v Moravské Nové Vsi nebo střecha zámku ve Valticích, památky UNESCO.

Co je ale nejhorší, došlo také ke ztrátám na životech. Zemřelo 6 lidí a skoro 300 bylo zraněno. Šlo o nejničivější tornádo v Evropě v tomto století.

Tato událost vyvolala velkou vlnu solidarity po celé republice. Lidé po celém Česku se zajímali o osudy lidí ve zdevastovaných vesnicích. Mnoho dobrovolníků vyrazilo na místo činu, aby zde přiložili ruku k dílu při nápravě těch největších škod. A uspořádáno bylo také hodně finančních sbírek.

K jedné z nich přispěla i společnost NEXT REALITY. Naše realitní kancelář vybrala prostřednictvím platformy Darujme.cz celkem 150.961 Kč. Celá tato částka bude předána Nadaci Via, která pomáhá přímo na místě. Peněžní dary jsou použity na odvoz suti či nákup stavebního materiálu, na zajištění základních potřeb lidí, které přírodní živel poškodil a na novou výstavbu. Kromě obyvatel vesnic na jihu Moravy je pamatováno také na Lounsko, kde ve stejný den rovněž řádila silná bouře.

Děkujeme lidem z NEXT REALITY za jejich finanční pomoc a posíláme hodně sil obyvatelům poškozených obcí na návrat do běžného života.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT