NAPIŠTE ŘEDITELI

Nacenění nemovitosti umělou inteligencí. NEXT REALITY spouští novou aplikaci

Získat představu o ceně vaší nemovitosti nebylo nikdy tak snadné.

NEXT REALITY na stránce https://chatbot.nextreality.cz/ spustila elektronického asistenta. Debata s tímto robotickým makléřem je příjemná. Není nutné si s ním domlouvat schůzku – online makléř je k dispozici kdykoli, 24 hodin denně. Je zdvořilý a komunikace s ním je velice rychlá. Za dvě minuty se vás vyptá na všechny potřebné informace – typ nemovitosti a její výměra, lokalita a další. Poté stačí zadat jen e-mailovou adresu a telefonní číslo. Odhad vám bude obratem zaslán.

Umělá inteligence je ale především objektivní a přesná. Vychází z cen prodaných nemovitostí v daném místě a čase. Cena, kterou nakonec vystaví, je realistická vzhledem k aktuální situaci na trhu.

Cena minimální, průměrná a maximální

Výstupem, který dostane uživatel služby na svůj e-mail, jsou vlastně tři různé ceny. Minimální cena je ta, za níž možná nemovitost prodá ten, kdo na to vzhledem například k finanční tísni spěchá. Peníze dostane prakticky ihned, protože jeho nemovitost koupí přes Českomoravský realitní fond společnost NEXT REALITY. V případě potřeby získá klient na svůj účet celou částku do 48 hodin.

Další cenou je cena průměrná, za kterou se nemovitosti běžně v dané lokalitě prodávají.

A pokud chce klient prodat co nejvýhodněji, pak ho bude zajímat cena maximální. V takovém případě je byt, dům či pozemek nadstandardně prezentován, například formou profesionálně natočených a sestříhaných videí, která se zveřejní na sociální sítě. Nemovitost bude na očích velkému množství potenciálních zájemců. Určitě se najde někdo, kdo ji za požadovanou cenu koupí.

Chatbot cenu jen odhadne, další úkoly už plní živý makléř

Elektronický asistent není v oblasti online marketingu žádnou novinkou. S chatbotem můžete komunikovat v online obchodě s nábytkem, když sháníte novou pohovku, na pojišťovně, v cestovní kanceláři nebo v obchodě s kosmetikou. V dnešní době si touto formou můžete objednat jídlo, zeptat se na předpověď počasí nebo si zamluvit taxi.

V oblasti realit je umělá inteligence (alespoň v České republice) přece jen novinkou. Na druhou stranu, pořád jde jen o pomocný nástroj. Pokud chcete nemovitost reálně prodat, nemusíte se obávat – ujme se vás profesionál od NEXT REALITY. Chatbot je jen jakousi první instancí, na kterou se lze obrátit, pokud chcete znát vaše možnosti.

Cena navržená chatbotem nebude nikdy stoprocentně přesná. Je to až živý makléř, který si nemovitost prohlédne a který zjistí její další důležité aspekty. Neruší zde klidný spánek blízká rušná silnice? Nejsou zde problémoví sousedi? Je z oken krásný výhled do okolí? Dá se pohodlně dostat do obchodu, na dětské hřiště, do školky, na zastávku autobusu? Jsou k pozemku přivedeny inženýrské sítě? Nejsou v interiéru zapotřebí udělat mírné opravy, nebo dokonce celá rekonstrukce? To vše jsou činitele, které hýbou reálnou cenou nemovitosti směrem nahoru nebo dolů.

Zatímco umělá inteligence analyzuje jen kvantitativní proměnné, tedy faktory, které lze vyjádřit čísly, někdy jsou neméně důležité (nebo ještě důležitější) proměnné kvalitativní. A ty nejlépe posoudí zkušený realitní makléř.

Vyzkoušejte to!

Na stránce https://chatbot.nextreality.cz/ v příjemné atmosféře a zcela nezávazně zjistíte odhad ceny vaší nemovitosti. Zvládnete to za dvě minuty a můžete pracovat i na mobilním zařízení. Vyzkoušet to můžete při cestě do práce, na pláži nebo v restauraci při čekání na oběd. A samozřejmě – tato služba je zcela zdarma.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT