NAPIŠTE ŘEDITELI

JAK ZABEZPEČIT BYT NEBO DŮM, KDYŽ SE CHYSTÁTE NA DOVOLENOU? 

Statistiky uvádějí, že v tuzemsku dojde k více jak deseti vloupáním do bytů nebo rodinných domů denně. Za rok je to víc jak 3600 případů. Přestože se kriminalita kraj od kraje liší, policie opakovaně potvrzuje, že nejlepší prevencí je včasná příprava. Jak lze zabezpečit dům nebo byt, když se chystáte na letní dovolenou? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů.

Neotálejte

Přísloví starověkého krále Šalomouna říká: „Moudrý vidí nebezpečí a jde se skrýt.“ S dostatečným předstihem popřemýšlejte o tom, které kroky můžete podniknout pro to, abyste vloupání do své nemovitosti minimalizovali. Nesmiřte se s myšlenkou, že zrovna vám se to nestane. V rozumné míře se připravte, o zbytek si pak nedělejte zbytečné starosti. Vyzkoušet můžete například následující praktické tipy:

Požádejte o pomoc sousedy

Nejlepšími spojenci při ochraně vašeho rodinného domu nebo bytu mohou být sousedi. Požádejte je, aby vaši nemovitost pravidelně kontrolovali. Máte-li k nim důvěru, půjčte jim klíče, aby vám zalili květiny, a přitom vše potřebné ohlídali.

Vytvořte dojem, že jste nikam neodjeli

Jak posílit dojem, že váš dům nebo byt nejdou po dobu vaší dovolené opuštěné? Můžete například použít časovače osvětlení, které zapínají a vypínají světla v různých místnostech domu v předem definovaném intervalu. Stejně tak můžete časovač nastavit i pro rádio nebo televizi. Tím se vytváří nejen obrazová, ale i zvuková kulisa odrazující případné zloděje. 

Tip: Požádejte sousedy, aby po dobu vaší dovolené parkovali své auto na vašem stání. Posílí se tím dojem, že váš dům není opuštěný. 

Investujte do zabezpečení

Třetím praktickým tipem pro zabezpečení nemovitosti pod dobu dovolené je pečlivé uzavření všech oken a dveří. V oknech nenechávejte žádné zbytečné cennosti, které by zloděje přitahovaly. Za zvážení stojí i případná instalace moderních bezpečnostních systémů. Ta zahrnuje například: 

●  Pohybová čidla
●. Kamery
● Chytré zámky a podobně

Moderní zabezpečovací systémy bývají propojeny s vaším mobilem přes speciální aplikaci. Díky tomu můžete monitorovat situaci z pohodlí dovolené a v případě potřeby pohotově informovat policii nebo sousedy.

Buďte opatrní na sociálních sítích

Posledním způsobem účinné ochrany domu nebo bytu je opatrnost před neúmyslným sdílením faktu, že se právě nacházíte na dovolené. Tím, že na sociální sítě umístíte fotografie z místa, kde se právě nacházíte, můžete nechtěně poskytnout zlodějům informaci o tom, že je váš dům nebo byt momentálně opuštěný.MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT