NAPIŠTE ŘEDITELI

Asociace realitních kanceláří ČR (ARK)

Asociace realitních kanceláří - logo

NEXT REALITY využívá nejen vlastní interní školení, ale také kvalitní vzdělávání poskytované přímo ARK. Naši makléři průběžně sledují čerstvé novinky z realitního trhu publikované asociací. Jedná se především o informace legislativního rázu, informace ze státní správy a evropské unie. 

Každý makléř NEXT REALITY je členem ARK, řídí se etickým kodexem asociace realitních makléřů. V případě pochybení jednotlivých makléřů mohou klienti podat stížnost prostřednictvím asociace a dosáhnout tak přiměřené satisfakce.

Prostřednictvím ARK je NEXT REALITY členem Evropského sdružení asociací CEPI a dalších světových sdružení.

Asociace realitních kanceláří ČR je profesní sdružení realitních makléřů, správců nemovitostí, dražebníků a dalších profesionálů působících na trhu s nemovitostmi v České republice.

Asociace byla založena v roce 1991 několika českými realitními kancelářemi. Aktuálně čítá členská základna více než 300 kanceláří z celé republiky.

ARK se podílí na přípravách zákona o realitním podnikání (v gesci Ministerstva pro místní rozvoj). Dále se věnuje profesnímu vzdělávání realitních makléřů. Asociace realitních kanceláří ČR pořádá jak rekvalifikační kurzy pro makléře, nadstavbové semináře zaměřené na konkrétní aktuální témata, tak i tréninky věnované zdokonalování obchodních dovedností makléřů.

V neposlední řadě informuje širokou veřejnost prostřednictvím médií o základních náležitostech a novinkách z realitního oboru. Významnou aktivitou ARK ČR je portál projektu cenových map (www.cenovamapa.eu), který hojně využívá odborná i laická veřejnost.