Pobočky

Makléři

Farma s ubytovacím zařízením (430 a 190 ) s rozsáhlými pozemky (165 000 )

Ústí nad Orlicí, Lichkov

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji penzion/farmu (430 m2 a 190 m2) s rozsáhlými pozemky (165 000 m2) v turisticky žádané oblasti na rozhraní Orlických hor a Jeseníků.

Tento komplex nemovitostí v obci Lichkov nabízí spoustu možností. Od roku 1991 až doposud je zde provozován prosperující penzion se stálou klientelou a zároveň jsou zde chována zvířata (Highland - skotský náhornískot, mufloni a daňci).

Na pozemku o rozloze 4868 m2 se nacházejí dvě budovy, jedna o užitné ploše 430 m2 je rozdělena na dvě části - samostatnou bytovou jednotku a část, která je využívána jako penzion (3 pokoje s vlastní koupelnou, herní místnost, jídelna a kuchyň). Ve druhé budově s užitnou plochou 190 m2 je apartmán se dvěma pokoji (každý s vlastní lodžií), koupelna, kuchyň, společenská místnost a sauna.

Pro hosty je zde krom zmiňované sauny navíc k využití bazén, dětské hřiště, nebo pergola, kde mohou trávit volný čas a nabírat síly na prozkoumávání okolí a podnikání výletů do turisticky atraktivních destinací, kterých nabízí okolí obce Lichkov nespočet - Kralická pevnostní oblast, muzea, rozhledny. Rozhraní Orlických hor a Jeseníků je jako stvořené pro pěší a cyklo turistiku, navíc pro nadšence do zimních sportů jsou v blízkém okolí ski areály: Červená Voda 8 km, Dolní Morava 12 km, Buková hora 10 km. Nedaleko je přehrada Pastviny 8 km , kde mohou turisté vyzkoušet například bobovou dráhu. Obec má dobrou dopravní obslužnost, vlak, bus.

K nemovitostem náleží orná půda o rozloze 161 498 m2, která je nyní využívána jako výběhy a pastviny pro zvířata, je zde vystavěna ocelová hala s odchytovým zařízením a fixační klecí. K hale je vyvedena elektřina i voda. Výběhy pro zvířata jsou ohraničeny železnými elektrickými ohradníky, kolem celé obory s muflony a daňky jsou vzrostlé jehličnany. Soukromá cesta k lesnímu komplexu je osázena plodonosnými stromy. Část pozemku vedle penzionu je možno využít jako stavební parcelu.

Větší ze dvou budov byla vystavěna v roce 1926 a je částečně podsklepena, od roku 1994 probíhaly kompletní rekonstrukce až do roku 2003, kdy byla dostavěna druhá budova s garáží, před 10 lety nová plastová okna, krom drobných kosmetických vad zde nejsou žádné nutnosti oprav, na zvážení je tomu u střechy, která byla rekonstruována v roce 1985. Kanalizace a voda je zde obecní, navíc je zde vydatná studna s vodoprávním povoleníms rozbory na pitnou vodu, která je vyvedena až do poloviny pastvin, kde slouží zvěři jako napajedlo. Elektřina 230V i 400V. V mladší budově je topení vyřešeno elektrickými přímotopy, v druhé budově se využívá 45 kW kotel na pelety.

Po dohodě možno prodat pouze část penzionu bez rozsáhlých pozemků.

Velkou výhodou nabízené nemovitosti je soukromí a klid, o které tu není nouze, čemuž jistě napomáhá pohádková příroda všude kolem. V případě zájmu doporučuji se přesvědčit a domluvit si prohlídku.


Pro komunikaci uvádějte evidenční číslo zakázky N82258.

Cena:
11 990 000,00 CZK
Jednotka ceny
Za nemovitost
Adresa:
Ústí nad Orlicí, Lichkov
Číslo zakázky:
N82258
Počet nadzemních podlaží objektu
2
Užitná plocha
620 m²
Plocha parcely
4 500 m²
Druh objektu
Cihlová
Stav objektu
Dobrý
Vlastnictví
Osobní
Typ nemovitosti
Zemědělské objekty
Anuita - měna
CZK
Doprava
Vlak, Silnice, Autobus
Elektřina
120 V, 400 V
Odpad
Kanalizace
Ostatní
Plot, Bazén, Garáž, Parkoviště, Stravování, Sociální zařízení
Další zelené plochy
160 000 m²
Zastavěná plocha
640 m²
Stromy
Ano
Telekomunikace
Telefon, Internet
Topení
Ústřední - tuhá paliva, Ústřední - elektrické
Typ domu
Patrový
Voda
Zdroj pro celý objekt, Dálkový rozvod

Prodávající makléř

Ondřej Karabinoš

NEXT REALITY Hradec Králové

Tel.: 800 700 099

Kontaktovat makléře

Vyplňte a odešlete formulář.

Budeme vás kontaktovat. Děkujeme.

Vaše osobní údaje jsou společností NEXT REALITY zpracovávány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 – GDPR

Používáním webu NEXT REALITY souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti web používá soubory Cookies

Rozumím