NAPIŠTE ŘEDITELI

Výprava NEXT THAJSKO 2019 předčila veškerá očekávání! Našim 20 nejlepším makléřům přinesla zážitky do konce života!

Exotická kuchyně, rozlehlé rýžové, čajové a kávové plantáže, jízda po řece, sloni, hadi, pavouci, divočina, nádherná příroda a k tomu přívětiví lidé-to vše a ještě víc splnila neopakovatelná výprava do srdce horské džungle v severním Thajsku našim TOP 20.

Exotická kuchyně, rozlehlé rýžové, čajové a kávové plantáže, jízda po řece, sloni, hadi, pavouci, divočina, nádherná příroda a k tomu přívětiví lidé – to vše a ještě víc splnila neopakovatelná výprava do srdce horské džungle v severním Thajsku našim TOP 20 makléřům z NEXT REALITY. Pojďte se s námi podívat na tuto úžasnou a dobrodružnou thajskou tour, která byla pro mnohé z nich dost možná i životní výzvou.

Vše začalo 20. listopadu, kdy se parta dvaceti nejlepších makléřů Nextu setkala na pražském letišti, odkud se vydala několikahodinovým letem přes Dauhá, Bangkok až do severní časti Thajska. Jejich cílový region byl Chiang Rai, kterému se po právu přezdívá perla uprostřed divokých hor. Je to místo uprostřed krásné zeleně, dech beroucích vyhlídek, jeskyní a unikátních chrámů, které nikde jinde v Thajsku nenajdete. Naše makléře ale rozhodně nečekala klasická katalogová dovolená, v plánu bylo něco mnohem zajímavějšího - vydat se do míst, která člověk jen tak nevidí, pokud není zcestovalý a tuto zemi dobře nezná. To se jim naskytlo především díky jejich průvodci, Karlovi Oroňovi Růžkovi, který dobrodružné poznávání upřednostňuje před návštěvou turisticky známými místy. Právě díky jeho pečlivě naplánovaným výletům se naše výprava podívala i do Laosu, Myanmaru, pochutnala si na opravdu tradiční thajské kuchyni nebo se dostala do opičího chrámu, kde je čekala skutečná stezka odvahy. Jako první Evropani prošli čajovou plantáží pana Ricka a zúčastnili se zpracování a výroby čaje. Celá tato zkušenost byla neopakovatelným zážitkem a všichni si odnesli krásné vzpomínky. A protože celou cestu pečlivě dokumentovali, pojďme si projít jejich dovolenou den po dni.

1 den:  Jejich první základnou byl pětihvězdičkový hotel Katiliya, kde si naši top nexťáci užili toho pravého luxusu uprostřed krásných hor porostlých banánovníky. Zároveň viděli divy thajské flóry a fauny a seznámili se s místními obyvateli.

2. den: Naše skupina se vydala k nejstaršímu chrámu severního Thajska – Wat Phrathat Pha Ngao a k území tzv. „Zlatého trojúhelníku“, které v 50. letech minulého století proslulo jako jeden z největších zdrojů opia. Makléři si zde prošli místní muzeum a poté se vydali k břehu slavné řeky Mekong, aby si užili divokou jízdu na motorových lodí u hranic s divokým Myanmarem oddělující Laos a severní Thajsko. Závěrem večera byla společná večeře, kde ochutnali mimo jiné i třeba desetileté vejce.

3. den: Výlet k rybímu jezeru, posvátnému opičímu chrámu Wat Tham Pla a další společná večeře.

4. den: „Spanilá“ plavba po řece na okraji džungle zpestřená krátkou návštěvou malé vesničky, kde se makléři setkali s místními domorodci. A samozřejmě nemohli odjet, aniž by se neprojeli na slonech a nepohladili si hada.

5. den: Návštěva zahrady v areálu Doi Tung, stezka korunami stromů a stěhování do divočiny, aneb chceme zažít to pravé Thajsko v resortu Mae Salong Hill.

6. den: V „čínské“ části severního Thajska navštívili jako první Evropani čajovou plantáž pana Ricka a byli svědky tradiční výroby zeleného čaje, který také ochutnali v místní čajovně. Tím to ale neskončilo. Po čaji přišla řada na kávu. Zavítali na kávovou plantáží Pana Coffee Doi Maesalonga a utrhli si a ochutnali úplně čerstvá kávová zrna.

7. den: Vyrazili také do  místních lázní, projížděli zemědělskými oblastmi mezi políčky sklizené rýže, zastavili se na horských vyhlídkách a prošli pralesem mezi hady a pavouky. Měli ale štěstí, díky zvonícímu amuletu se jim veškerá havěť vyhnula obloukem.

8. den: Začátek dne zahájili na tržišti u ananasové farmy, kde nabízeli snad ty nejlepší miniananasy, kterým samozřejmě neodolali. Nakonec přišlo i na nějaké ty turisticky oblíbené atrakce. Makléři viděli White Temple (Bílý chrám).

9. den: Velkým zážitkem byly horké prameny Pae tueng, vodopády, rýžová pole a nejvyšší hora Thajska v národním parku Doi Inthanon.

10. den: Závěrečnou událostí pak bylo samotné město ChiangMai, kde si makléři užili i pořádnou thajskou diskotéku.

11. den: Zpátky do reality, aneb letíme domů.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT