NAPIŠTE ŘEDITELI

Vladimír Sušek: "Snažím se být stále akční. Duševně i fyzicky."

Vedoucí kladenské pobočky a skalní makléř NEXT REALITY Vladimír Sušek oslavil v lednu 60. narozeniny. Nemohli jsme si nechat ujít tuto příležitost, abychom s ním udělali krátký rozhovor a zjistili jsme, jak toto jubileum prožívá a jaké má osobní i pracovní plány do budoucna.

Láďo, nedávno jste oslavil 60. narozeniny. Měl jste nějaké speciální přání sám pro sebe?

Mám stále nějaká přání. Přání, sny a jejich realizace, to je jeden z mých hlavních hnacích motorů. Každý den si něco přeji, třeba jen maličkosti. A dělám vše pro to, abych si ta přání splnil a měl radost z toho, že se mi to podařilo. Každý další den v životě je darem a je třeba se z něj těšit. Tak mohu říci, že žádné speciální přání jsem při této příležitosti neměl.

Proběhla oslava i na vaší pobočce v Kladně?

Nejsem typ pro velké oslavy, mám raději komorní prostředí. Kolegové mi popřáli a já, pokud to šlo, si s každým dal skleničku.

Máte v plánu udělat po šedesátce něco "bláznivého"?

Občas mi připadá, že každý den je svým způsobem bláznivý. Ale pokud máte na mysli něco poněkud nestandardního, tak ano. Plánuji a pomalu i připravuji větší cestu na své motorce. Přeji si dojet a vykoupat se v Bajkalském jezeře, podívat se do Mongolska, nebo vidět start rakety na kosmodromu Bajkonur. Počítám, že to bude čtyřtýdenní výlet a ujedu asi 10 tisíc kilometrů. Napřesrok se moc těším.

Na takovou cestu určitě musíte být fit. Prozradíte nám, jak se udržujete v dobré fyzické i psychické kondici?

Nemám žádný speciální recept na to, jak být fit. Snažím se být stále akční, duševně i fyzicky.  A to jak v pracovním, tak i soukromém životě. V loňském roce, zejména v jeho druhé polovině, mně nesloužilo zcela zdraví a ztratil jsem akčnost. A to pro mě bylo velmi těžké. Zvrátit tento stav bylo těžší než samotná léčba. Nyní jsem zpět. To, že jsem tuto krizi překonal, mi dává sílu a energii být fit. A hlavně, stále se na něco těším. To ohromně dobíjí.

Je vyšší věk přidaná hodnota při práci s klienty?

Samotný věk určitě ne. Je potřeba jej skloubit se zkušenostmi a mladickou akčností. Přiznávám, že to není vždy jednoduché. Ale když se to podaří, má z toho člověk velkou radost.

Leden byl pro vás úspěšný i po pracovní stránce. K narozeninám jste si nadělil titul makléře měsíce, ke kterému vám gratulujeme. Stále děláte především exekuce a výkupy nemovitostí?

Za gratulaci děkuji. Pro mě je spíše důležité, že jsem si splnil svoji metu. Podařilo se mi totiž dosáhnout desátého titulu. Exekuce a výkupy už ale dělám minimálně. Nebráním se jim, ale jsou to případy po všech stránkách velmi náročné. Proto se při nich snažím být spíše rádcem než vykonavatelem. Raději se v poslední době orientuji na případy s dlouhodobější perspektivou.

Překvapí vás ještě něco při řešení obchodních případů?

Každý případ mě překvapí. Někdy třeba jenom proto, že je jednoduchý a běží v podstatě sám. V této práci se nelze spolehnout na rutinu. To je cesta špatná a nevede k výsledkům, tedy spokojeným klientům.

Děkuji za rozhovor. A za celou naší redakci Vám přeji ještě jednou všechno nejlepší, mnoho úspěchů a šťastných rozhodnutí, dobré zdraví a ať se vám ta cesta na Bajkal a Mongolska vydaří!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT