NAPIŠTE ŘEDITELI

Vláda schválila zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

Vyjádření realitní kanceláře NEXT REALITY

 

Vážení klienti,

Vláda ČR navrhla 30.4. zrušení daně z nabytí nemovitosti. Návrh nyní projde standardním legislativním procesem. Máme pro vás krátké shrnutí nejdůležitějších bodů.

  1. Daň bude odpuštěna všem, kterým byl povolen, tedy zapsán vklad vlastnického práva k nemovitosti do katastru nemovitostí, od 1.12.2019 a dále.

Odůvodnění: pokud jen zapsán vklad vlastnického práva do KN v prosinci 2019, začíná běžet tříměsíční lhůta pro platbu daně prvním dnem následujícího měsíce po zápisu vlastnického práva do KN, v tomto případě tedy 1.1.2020 – platba do posledního dne 3 měsíce, tzn. do 31.3.2020.

  1. Jedná se zatím o návrh, který musí projednat Sněmovna ve třech čteních, následně Senát a podepsat pan Prezident. Účinnost vzhledem ke lhůtám očekáváme po letních prázdninách.

 

  1. Jak mají postupovat klienti, kteří mají daň splatnou a ještě nezaplatili? – Hradit ji nyní nemusí! Dle liberačního balíčku Vlády ČR mají termín splatnosti posunutý na konec srpna.

 

  1. A co klienti, kteří již zaplatili a měli splatnost 31.3. a dále? – po schválení zákona (tedy na podzim přibližně), budou moci žádat finanční úřady o vrácení ve formě přeplatku. Nyní nezbývá nic jiného, nežli čekat.

 

V případě zájmu o více informací se neváhejte obracet na naše makléře, či přímo na centrálu NEXT REALITY na emailu info@nextreality.cz

Celá tisková zpráva Ministerstva financí ke zrušení daně z nabytí ZDE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT