NAPIŠTE ŘEDITELI

NEXT REALITY hlavním partnerem 5. odborné realitní konference Finfest Evoluce 2020

Kongresové centrum Clarion v pražských Vysočanech bylo dne 20. listopadu dějištěm konference Finfest Evoluce 2020. Jsme hrdí, že naše společnost NEXT REALITY byla hlavním partnerem této úspěšné akce.

Konference byla zcela výjimečná jak svým rozměrem, tak i obsahem. Dostavilo se přes 1300 profesionálů z oblasti realit a financí a v 9 sálech promluvilo více než 65 řečníků z řad zástupců odborné veřejnosti, obchodních partnerů a legislativy. Nechyběli manažeři, majitelé firem a realitní makléři.

Zákon o realitním zprostředkování nejdiskutovanějším tématem

V realitní části nejvíce rezonovalo téma zákona o realitním zprostředkování. Zákon krátce před konferencí prošel třetím čtením v Poslanecké sněmovně a je možné, že v platnost vstoupí již od ledna 2020. Proto organizátoři konference věnovali tomuto významnému tématu náležitý prostor - o zákonu se hovořilo hned ve třech sálech. Generální ředitel NEXT REALITY Robert Hanzl spolu s Ing. Pavlem Rakoušem z ministerstva pro místní rozvoj v rámci workshopu rozebrali způsob, jakým bude nový zákon zaváděn do praxe uvnitř realitních kanceláří. „Málokdo dnes například ví, že je v zákoně rozdíl mezi realitním makléřem a realitní kanceláří v prokázání odborné kvalifikace,” zmiňuje Robert Hanzl. Realitní makléř má na doložení praxe dva roky od nabytí účinnosti zákona, realitní kancelář, respektive její provozovatel, má pouze 6 měsíců.

Odborníci z NEXT REALITY vystoupili v několika diskuzích

Mimořádnou pozornost budila i panelová diskuze konaná v hlavním sále, kde na téma zákona o realitním zprostředkování diskutovali například náměstek ministryně pro místní rozvoj David Koppitz, poslanec Vojtěch Munzar z ODS, ze zástupců odborné veřejnosti generální ředitel REMAX ČR Jan Hrubý a Petr Morcinek majitel MM holding. Robert Hanzl se ujal role moderátora.

Společnost NEXT REALITY měla své zástupce ale i v dalších bodech programu. „Jak pracují nejlepší makléři? byl název panelové diskuze, v níž promluvili vybraní elitní čeští makléři. Nechyběl mezi nimi také Martin Lípa, majitel Realitní kanceláře Creatiway pod záštitou franšízingové sítě NEXT reality. Posluchače zaujal i příspěvek Romana Lánera z pobočky NEXT REALITY Olomouc.

Propojení realit a financí coby významný trend

Důležité téma výhod propojení realit a financí otevřel na svém workshopu ředitel franšízové sítě Petr Zelenka. „Je zřejmé, že zmíněné obory se propojují a tento trend bude i nadále pokračovat,” komentuje příspěvek Robert Hanzl. „Na to, aby klient koupil nemovitost, potřebuje finance. Pokud nemovitost prodá, potřebuje s prostředky nějak naložit, stejně tak dnes požaduje pojištění nemovitosti nebo své rodiny. K tomu je zapotřebí finanční makléř. Spolupráce realitního a finančního makléře je tudíž pro obě strany výhodná: realitní makléři potřebují zakázky a kolegové z finance řešící průběžně se svými klienty jejich životní situaci se většinou jako první dozvědí, že se klienti odhodlávají k prodeji nemovitostí,” uzavírá Robert Hanzl.

Pro podnikatele z oblasti realit a financí se z těchto důvodů otevírají nové možnosti vydělávat na obou těchto činnostech, například v našich společných franšízách NEXT PARTNER a Partners market.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT