NAPIŠTE ŘEDITELI

Nevíte, jak nastavit prodejní cenu vaší nemovitosti? Zkuste s námi aukci a získejte maximální částku!

Na začátku to byl klasický prodej bytu 2+kk na blanenském sídlišti. Výsledkem byla částka o cca 642 tisíc vyšší, než si majitel původně přál. Jak se to stalo?

To popisuje Anna Hatlapatková, majitelka franšízy NEXT REALITY Family Real: „Při stanovení ceny jsme s majitelem vycházeli z cenových map a obdobných nabídek inzerovaných na realitních serverech. Pracovali jsme také s aktuální situací, kdy je v Blansku nedostatek malometrážních bytů. Obrovský zájem, kdy jsme po pár dnech měli na našem call centru více než 60 zájemců, nás ale překvapil“. 

A pak nastává klasická situace, kterou každý realitní makléř ve své praxi již několikrát zažil. Musí vybrat zájemce, kterému dá přednost. Podle jakých kritérií? 

Ten, kdo přišel na prohlídku první? 

Nebo ten, který první zavolal, či napsal email?  

Makléřka z Nextu z Brna si s tím poradila zcela správně: „Chtěla jsem transparentní podmínky pro všechny. Ty jsou možné zajistit pouze výběrem zájemce, který je ochoten zaplatit nejvíc. Jedině v tomto případě jsou totiž všichni spokojeni. Pro kupujícího je výsledná cena akceptovatelná. Prodávající získá maximum a my máme radost, že jsme odvedli skvělý servis všem zúčastněným“, dodává Anna Hatlapatková.

A o kolik že vlastně makléřka zvýšila cenu prodávané nemovitosti? Přesně o 642 tisíc Kč! Což u bytu v panelovém domě není úplně málo.

V případě zájmu o prodej nemovitosti za maximální možnou cenu nás neváhejte kontaktovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT