NAPIŠTE ŘEDITELI

Kdy koupit nemovitost? Právě nyní, protože je to výhodné.

Asi každý, kdo se chystá koupit nemovitosti, si klade otázku, zdali je nyní ta správná doba. Vězte tedy, že se právě nacházíme v období, které je pro nákup nemovitosti z několika pohledů zajímavý.

 

A proč?  Přinášíme vám hlavní důvody.

 

Ušetříte 4% na zrušené dani z nabytí nemovitosti.

 

Již od 1.1.2021 se prodlužuje časový test pro příjmy z prodeje nemovitých věcí neurčených k vlastnímu bydlení z 5 na 10 let.

 

Pouze u úvěrů sjednaných do 31.12.2020 si kupující mohou odečítat od základu daně z příjmů ročně částku 300.000,- Kč, kterou zaplatí na úrocích. Po tomto datu se bude jednat pouze o částku 150.000,- Kč za kalendářní rok.

 

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud jste aktuálně zájemce o nákup nemovitosti a stihnete realizaci do konce roku, můžete na tom jenom vydělat.

 

A pokud prodáváte, neváhejte. Ze stejných důvodů je na trhu nyní hodně lačných zájemců. Teď už jen vybrat vhodného makléře, ne vždy je to jednoduché.

V NEXT REALITY vsázíte na jistotu, stačí se nám ozvat, vybereme vhodného makléře z vaší lokality a vše zařídíme s maximální péčí.

 

Více se dozvíte zde.

https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nabyti-nemovitych-veci/informace-stanoviska-sdeleni/zruseni-dane-z-nabyti-nemovitych-veci-10927

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT