NAPIŠTE ŘEDITELI

Jak prodat nemovitost a získat nejvyšší cenu?

Pomyslné misky vah mezi prodávajícími a kupujícími jsou v dnešní době převáženy nebo chcete-li příznivější pro majitele nemovitosti.

Nacházíme se totiž v době, kdy u celé řady nemovitostí nelze přesně nastavit prodejní cenu nemovitosti. Kolik makléřů již zažilo tu situaci, že zalistovalo nemovitost do nabídky a po několika hodinách inzerce měli tolik zájemců, že již další odmítali. Na prohlídkách následně řešili nepříjemnou situaci, kdy hned první klient projevil zájem a další, kteří přijížděli, či se teprve chystali na odpolední či večerní prohlídky, již byli pouhými statistickými návštěvníky „prodané“ nemovitosti. Vše by se pro majitele mohlo zdát naprosto ideální. Našel se zájemce pár hodin od podpisu smlouvy s realitní kanceláří. Nicméně nejednomu prodávajícímu se do mysli vkrádá myšlenka: „Když se nemovitost prodala tak rychle a v řadě bylo ještě dalších několik zájemců, nemohl jsem náhodou dostat víc peněz? Pracoval pro mě můj makléř vůbec dobře?“

Právě pro tyto situace mají makléři NEXT REALITY v nabídce produkt AUKCE nemovitostí. Jedná se v podstatě o získání nejvyšší možné ceny nemovitosti pro své klienty. Průběh je jednoduchý – již dopředu se nemovitost nabízí s uvedením informace, že se jedná o nabídku, která bude prodána zájemci s nejvyšší předloženou cenou, či jinými pro prodávajícího důležitými podmínkami. Tyto podmínky si majitel společně s realitním makléřem nastaví při začátku nabízení a jsou uvedeny také do smlouvy.

Samotné prohlídky nemovitosti pak probíhají za předem jasně daných pravidel, která také obdrží zájemce v listinné podobě včetně formuláře, který v případě zájmu vyplní a buď emailem, nebo standardně v zalepené poštovní obálce označené nápisem „Aukce č….“ doručí osobně na centrálu společnosti, nebo zašle společnosti NEXT REALITY, k rukám vedoucí Mgr. Andrey Holubové. „V určitý den pak probíhá vyhodnocení nabídek, které jsou předloženy majiteli a společně stanovujeme pořadí zájemců, se kterými bude jednáno o koupi. Praxe nám ukazuje, že základní kritérium je cena, takže na prvním místě je obvykle jednáno s tím, kdo nabídl nejvyšší částku za kupovanou nemovitost,“ uvedla Mgr. Andrea Holubová.

Další postup je již zcela standardní. Zájemce uzavírá rezervační smlouvu a dochází k samotné realizaci koupě nemovitosti. „Našim klientům zajišťujeme zdarma kompletní právní a finanční servis, přípravu kupních smluv či smluv o smlouvách budoucích, zajištění hypotéky a jednání s katastrem nemovitostí,“ dodala Mgr. Andrea Holubová.

V případě zájmu o službu AUKCE nemovitosti nás neváhejte kontaktovat na emailu info@nextreality.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT