NAPIŠTE ŘEDITELI

Dobrý anděl v NEXT REALITY. Vedoucí českolipské pobočky se rozhodl pomoci potřebným!

Některé pobočky NEXT REALITY dávají dobrý příklad nejen zásluhou skvělých obchodních výsledků. Vedoucí pobočky v České Lípě pan František Roller se rozhodl přispět na dobrou věc. Od prosince 2017 je hrdým držitelem certifikátu Dobrého anděla.

Jelikož se mé pobočce v poslední době daří a děti již máme dospělé, bylo rozhodnutí pomoci nemocným dětem nasnadě,” říká František Roller, který si práci této nadace nemůže vynachválit. “Nadace Dobrý anděl má velice propracovaný systém a jsme každý měsíc informováni do jaké rodiny náš příspěvek byl přidělen.”

Případy, kdy život rodiny změní nenadálá těžká nemoc některého z dětí nebo rodičů, bohužel nejsou v České republice nijak ojedinělé. Takovou situaci je těžké zvládnout jak po psychické, tak i po finanční stránce. Nejméně jeden z rodičů je nucen přerušit zaměstnání a je obtížné zvládnout běžný chod domácnosti.

Nadaci Dobrý anděl požádá každý měsíc o pomoc průměrně 75 rodin. Finanční dary, které nadace vybírá, pomáhají uhradit výdaje spojené s léčbou nebo s chodem domácnosti.
“Jsem přesvědčen, že pomoci může opravdu téměř každý,” soudí František Roller a dodává ”a proto je pro mě pomoc takto nemocným dětem a jejich rodinám samozřejmostí.”

Pro ty, kdo by chtěli stejně jako pobočka Česká Lípa Františka Rollera přispět na Dobrého anděla, uvádíme několik případů dětí, které nutně potřebují pomoc.

Pacient: David Skřepský


David Skřepský
Selhání orgánů

Paní Iveta žije v Černožicích nedaleko Hradce Králové spolu se svým druhem a vnoučkem Davidem (*2004), kterého má v pěstounské péči. Davídek již od   narození trpí chronickým selháním ledvin, které vyústilo až v nedávnou transplantaci ledviny.

Nyní u něj probíhá léčba pomocí imunosupresiv a musí docházet na pravidelné kontroly. Finanční prostředky by rodina ráda využila zejména na úhradu léků a   učebních pomůcek pro Davídka.

Paní Iveta napsala: “Je to vzácná vlastnost být Dobrým andělem. Všem patří veliké díky za jejich nezištnou pomoc, že se nám snaží ulehčit naši situaci, abychom vše zvládali, a proto ze srdce veliké DÍKY, DÍKY.”

Pacient: Erik Sedláček


Erik Sedláček
Jiná onemocnění

Rodina Sedláčkova žije v obci Velký Šenov na Děčínsku. S manželi Reginou a Jiřím žije kromě dětí i nejstarší dcera paní Reginy Klaudie (*1995), která se stará o svého syna Maxima (*2013). Nejstarší syn paní Reginy Patrik (*1995) chodí do třetího ročníku střední školy, mladší Denis (*2006) do druhé třídy základní školy logopedické. Děti pana Jiřího - Adriana (*2001), Leona (*2003) a Andrej (*2004) - chodí na druhý stupeň základní školy. Nejmladší děti manželů jsou zatím s  maminkou doma - Elenka (*2008) má ráda knihy a pohádky, Erik (*2009) si rád hraje venku se sourozenci a Jiříček (*2014) je zatím nejraději u maminky.

Příspěvky od Dobrých andělů budou putovat rodině zejména na potřeby malého Erika, který má diagnostikován atypický autismus a hyperaktivitu. Jeho stav je navíc komplikován epilepsií. Erik potřebuje stálý dohled i péči, je na plenách, nemluví, má časté záchvaty agresivity. V současné době je v jednání jeho možné zařazení do mateřské školy speciální, případně s pomocí asistenta. Paní Regina píše: "Chtěli bychom příspěvky využít na nákup vzdělávacích pomůcek pro Erika. Na vytvoření malého hřiště u nás doma - Erik je rád venku, ale nezvládá chodit mezi cizí děti na veřejné hřiště. Naše celá rodina se neustále stará o Erika, celý chod domácnosti se točí kolem něj. Na ostatní děti nemáme bohužel tolik času, proto jsou vedené k samostatnosti. Manžel celý den pracuje a s dětmi jsem doma já. Poslední rok mi pomáhá nejstarší dcera - je na mateřské a žije s námi."

Celá rodina velmi děkuje všem Dobrým andělům za pomoc.

Pacientka: Ludmila Březinová


Ludmila Březinová
Onkologická
onemocnění

Manželé Jan a Pavlína Březinovi žijí v Liberci a společně vychovávají tři malé princezny, Ludmilku (*2010), Zorku (*2011) a nejmladší Verunku (*2014). Nejstarší Ludmilka je předškoláček a moc jí baví balet, který se učí v baletní školičce. Její dvě mladší sestřičky stále ještě navštěvují mateřskou školu. Maminka Pavlína je zaměstnaná jako geografka a baví ji předení a trampolína. Tatínek Jan pracuje jako výzkumný pracovník na technické univerzitě v Liberci a mezi jeho záliby patří horolezectví. Život rodiny se převrátil naruby, když lékaři nejstarší Ludmilce letos v červnu diagnostikovali akutní lymfatickou leukémii.

Onemocnění přišlo velmi nečekaně. I přesto, že to bude pro celou rodinu zatěžkávací zkouška a léčba bude velmi dlouhá, má Ludmilka velkou šanci na vyléčení. Tatínek Jan k tomu dodává: Chceme, aby naše rodina byla v tomto boji jednotná. Je nám líto, že bude muset Lída opustit kolektiv školky a baletní školičky, které si tak oblíbila.” Zdravotní stav malé Ludmilky je v současné chvíli dobrý. Je ale na začátku celé léčby a rodina teprve postupně zjišťuje, na jaká omezení se budou muset připravit. Nyní je to například nízkobakteriální dieta, izolace od dětských kolektivů, minimalizace rizika úrazu a infekce.

Problematické dojíždění z Liberce do Ústí nad Labem, kde Ludmilčina léčba probíhá, by mělo vyřešit přestěhování do bytu v Ústí. Příspěvky od Dobrých andělů by rodina ráda využila právě na pronájem bytu. Vše by pak mělo být jednodušší, rychlejší a dostupnější a bude tím také podpořena větší soudržnost celé rodiny.

Rodina Březinových vzkazuje Dobrým andělům: Děkujeme Dobrým andělům za pomoc potřebným-nemocným.”

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT