NAPIŠTE ŘEDITELI

Blanka Štalzerová: "Pokud máme kolem sebe lidi, kteří nám věří a podporují nás, máme nejlepší předpoklady být úspěšní."

5x titul makléř roku • V realitách se pohybuje 6 let • V NEXT REALITY pracuje od roku 2010

 

Blanko, vyhrála jsi popáté titul makléře roku. Nepřipadáš si už trochu jako Karel Gott na Českém slavíkovi?

To opravdu zdaleka ne, to bych měla před sebou dlouhou pouť. Ale ráda bych poděkovala všem, kteří byli na naší Výroční konferenci na Seči, za přátelskou atmosféru u mého vyhlášení. Děkuji, moc si vážím vaší přízně.

Není načase postoupit o krok dál a přijmou post vzdělávacího kouče/školitele? Jsi ideální adept pro začínající makléře…

Moc ráda začínajícím makléřům poradím, pokud to lze. Vlastní zkušenost je však nepřenositelná a všechny chyby i úspěchy si každý musí zažít a ustát sám. Pokud máme kolem sebe lidi, kteří nám věří a podporují nás, máme nejlepší předpoklady být úspěšní. Musíme si věřit a stát sami za sebou.

Máš kromě práce čas také na své koníčky?

Mám velké štěstí, že moje práce je i mým koníčkem, ale samozřejmě se snažím věnovat i jiným činnostem.  Mám ráda výzvy, proto mě baví různá sportovní utkání s kolegy z Nextu, ať u pinčesu, badmintonu nebo na horách při lyžování. Mým však největším koníčkem je cestování. Ráda bych někdy podnikla cestu kolem světa. To by bylo moje asi největší přání.  

Díky svým vítězstvím v rámci našich interních soutěží jsi ale už procestovala kus světa. Mexiko,  Srí Lanka, Omán, Kanárské ostrovy - Tenerife. Kde se ti líbilo nejvíce?

Nejvíc se mi líbil Cejlon pro jeho rozmanitost a syrovost. Pak Omán, protože je to krásná a bezpečná země s nejkrásnější pouští, kterou jsem kdy viděla. Jednu noc jsme na ni přenocovali s beduíny pod širým nebem a to byl neskutečný zážitek. Tolik hvězd, a tak blízko, jsem nikdy a nikde neviděla. V obou těchto zemích jsou milí lidé a to je velmi příjemné při poznávání mentality národů. 

V rámci cestování jsi stihla být vloni na Kubě, v době vlády Fidela Castra.  Jaký to v tobě zanechalo pocit?

Doufám, že se tam lidem povede lépe, neboť jejich revolučnost a boj o vlastní bytí, je z nich hodně znát. Na klidu jim to nepřidává. Kuba je nicméně moc krásná země a Karibik je nádherný a exotický. 

Letos se dvacítka našich nejlepší makléřů, včetně tebe podívá do Maroka. Jak se těšíš?

Už jsem tam jednou byla a moc se těším, že se tam podíváme s kolegy z Nextu. Kdo chce poznat zvláštní zemi v Africe, tak Maroko je ta nejlepší volba. To je opravdu země, kde na severu v horách v noci téměř mrzne, a po pár stovkách kilometrů jste na Sahaře, kde je neskutečné vedro. V Maroku je množství různých přírodních scenérií od jezer, vodopádů až po soutěsky a neuvěřitelné horské masivy. Sáhla jsem si zde také na dno, když jsme podnikli výšlap na nejvyšší horu Atlasu Jebel Toubkal (4167 metrů nad mořem). Až nahoru jsem se nedostala, jen do 3200 m nad mořem, ale i tak to byl neskutečný zážitek. 

Jaký výlet plánuješ v nejbližší době?

Ráda bych se podívala do Perského zálivu na Musandam a procestovat sever SAE a Ománu. A pak bych ráda jela na poznávací zájezd na Island, Bali nebo do Jihoafrické republiky. Snad se letos z toho něco podaří. 

Kdo tě na cestách nejčastěji doprovází?

Moje dcera Bára.

A ještě na závěr trochu té práce. Jaké jsou tvé plány pro tento rok? Hodláš znovu obhájit post nejlepšího makléře firmy?

Pracuji, jak se dá, ale na Seči mi pár dobrých kolegů vyhlásilo velký boj. Tak nevím, nevím, jestli se vůbec dostanu do dvacítky nejlepších. Samozřejmě bych ráda, neboť se plánuje další cesta. Fandím nám všem a těším se, co krásného nám rok 2017 přinese.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT